Муканова Э.З.
Пәні |
Биология |
7 сынып |
9.02.2016 |
Тақырыбы |
Балықтарға жалпы сипаттама |
||
Мақсаты |
Топтық жұмыс арқылы жаңа терминдерді меңгереді, балықтардың құрылысы,ерекшеліктері,тынысалуы, сезім мүшелері, асқорыту мүшелерін сипаттау,салыстыру арқылы бірлесіп жұмыстануға үйрету. |
||
Күтілетін нәтиже |
Балықтардың құрлысын, ерекшелігін меңгереді, жаңа терминдерді қолданып сипаттай алады, шеміршекті балықтар мен сүйекті балықтармен салысты рады, топтық жұмыстың тиімділігін түсінеді. |
Сабақтың өту барысы:
Сабақ кезеңдері, уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Кіріспе
|
1.Оқушылармен амандасады 2.Психологиялық жаттығу; өлең жолдарын бөлек-бөлек конверттерге салып соларды біріктіру арқылы топтарға бөлеміз. Сәлемдеймінкүнге мен, Сәлемдеймін мен саған, Сәлемдеймізапайға, Қонақтарғақұстарға. Еркем, еркемеркем- ай, Еркелеткенеркем- ай Жақсыкөремөмірді, Жақсыкөрем мен сені 1-топ: шеміршекті балықтар 2-топ: сүйекті балықтар
3.Үй тапсырмасын тексеру Тест орындау (10 сұрақ)
|
Мұғаліммен амандасады.
Психологиялық жаттығуға қатысады. Топқа бөлінеді, бағалау критерийімен танысады.
Оқушылар тест орындайды,өздері тексеріп, бағалайды. |
І.Тұсаукесер 5 минут |
«Ой қозғау» Интербелсенді тақтадан «Балықтар» туралы слайд-шоу көрсету.
|
Акт мүмкіндігін пайдалана отырып слайд-шоу көреді.Оқушылар суреттерді қарап, балықтардың түрлерін анықтайды. Оқушылардың жауаптары тыңдалады.
|
ІІ Негізгі бөлім
2 минут
ІІІ. Топпен жұмыс-10 минут
Қорғау-5 минут
5 минут
3 минут |
Оқулықпен жұмыс (терминдер)
Ойлан,жұптас,пікірлес әдісі бойынша топтық жұмыс: 1-топқа: Шеміршекті балықтар туралы 2-топқа: Сүйекті балықтар туралы
«Теңізден келген жедел хат» 2 топқа дайындалған биологиялық диктант. (жазуды жалғастыр әдісі)
Қорытындылау:Стикердегі диолог |
Оқушылар оқулықтан қарап, дәптерге терминдер жазады.
Топ оқушылары өздеріне берілген тапсырмаларды ақылдаса отырып, орындайды.
Бағалау:екі жұлдыз, бір тілек
Оқушылар тапсырмаларды орындап, дайын жауап арқылы өзара тексереді.
Оқушылар дайын сұрақтарды оқып, келесі оқушы жауабын айтады. |
ІV. Сабақты бағалау. 3 минут
1 минут
Рефлексия. Кері байланыс 1 минут
|
Үйге тапсырма: 51. кесте
«Чемодан.Еттартқыш.Қоқыс шелек.» |
Оқу, кестені толтыру
Сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. |